Przejdź do filtru

Przemysłowy sprzęt do testowania 3D od Hypersen: Nowe standardy dla produkcji!

Wraz z ciągłym postępem nauki i technologii oraz szybkim rozwojem przemysłu wytwórczego, wymagania dotyczące jakości produktu i wydajności produkcji w przemyśle wytwórczym rosną z dnia na dzień. Jako ważny środek techniczny, przemysłowe testy 3D stały się kluczowym wsparciem dla przemysłu wytwórczego. Przemysłowy sprzęt do testowania 3D z firmy Hypersen zmienia standardy dzięki doskonałej wydajności i stabilnym pomiarom. W tym krótkim wpisie przedstawimy serię produktów i rozwiązań aplikacyjnych oraz podstawowe zalety czujników Hypersen w dziedzinie przemysłowej detekcji 3D.

Przemysłowy sprzęt do kontroli 3D od Hypersen opiera się głównie na zaawansowanej spektralnej zasadzie konfokalnej. Ta unikalna technologia pozwala na dokładne pomiary odległości pomiędzy obiektem a optyką, obliczając odbitą długość dali świetlnej, aby uzyskać obraz 3D z powierzchni obiektu. Ponadto niezależnie od materiału, koloru i wykończenia mierzonego obiektu, czujniki Hypersen bez problemu radzą sobie z obiektami przezroczystymi, lustrami o wysokim współczynniku odbicia i materiałami mocno pochłaniającymi światło.

Konfokalne czujniki przemieszczenia Hypersen serii HPS-CF, pozwalają na realizację bezkontaktowych pomiarów o dokładności do 100 nanometrów i dokonują pomiaru względem dowolnych materiałów i powierzchnii w tym lustro, szkło, ceramika, półprzewodniki, metale i inne. Dzięki bardzo wysokiej częstotliwości próbkowania czujniki tego typu znacznie poprawiają szybkość przepustową mierzonych produktów. Kolejną zaletą jest szeroki zakres pomiarowy niemal pozbawiony martwych kątów (w odróżnieniu do triangulacji laserowej), co rozwiązuje problemy stabilnych pomiarów spowodowane zmianami struktury materiału lub jego nachyleniem.

Opracowane przez Hypersen czujniki konfokalne widma liniowego serii HPS-LCF oraz serii HPS-LCX odgrywają ważną rolę w różnych dziedzinach, gdzie na pierwszym miejscu stawia się na wytwarzanie produktów o doskonałych właściwościach, zaspokajających stale rosnące potrzeby klientów. Tak jak i punktowe czujniki konfokalne, czujniki liniowe 3D charakteryzują się szybkimi pomiarami, wysoką rozdzielczością obrazu i doskonałą zdolnością adaptacyjną względem mierzonego materiału przez co są szeroko stosowane w produkcji przemysłowej. Przykładem może być produkcja telefonów komórkowych, gdzie czujniki te świetnie się odnajdują ze względu na ich ultrawysoką prędkość i wysoką precyzję.

Wśród liniowych czujników konfokalnych 3D, najnowszy model HPS-LCX3000 oddany do użytkowania w 2023 kontynuuje nieustanny rozwój całej linii HPS-LCX. Model ten został ulepszony pod względem optyki, algorytmów, wykorzystując również tryb skanowania wieloliniowego w celu optymalizacji szerokości linii co poprawia efektywność pomiarów online.

Oprócz czujników konfokalnych, Hypersen opracował również serie produktów takich jak precyzyjne skanery 3D, kamery przemysłowe, profilometry optyczne tworząc kompletne rozwiązania do pomiarów 3D. Czujniki te pozwalają na zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb w zakresie pomiarów, jeszcze bardziej poprawiając jakość produktu i podnosząc wydajność produkcji. Niezależnie czy chodzi o lotnictwo, elektronikę, medycynę, badania naukowe czy inne dziedziny życia, produkty Hypersen Technologies znajdują szerokie pole zastosowania.

Jeśli posiadasz aplikację w której myślisz o implementacji narzędzia do kontroli jakości – zapraszamy do kontaktu. Chętnie omówimy Twoje zadanie pomiarowe i doradzimy w doborze najkorzystniejszego rozwiązania.