Przejdź do filtru

Precyzyjne monitorowanie mostu za pomocą czujników LVDT

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba mostów wymagających renowacji. Oprócz nieoczekiwanego zmęczenia materiału lub podcięcia fundamentów, przyczyną często są przeciążenia spowodowane wzmożonym ruchem i nieodpowiednim monitorowaniem statyki konstrukcji. Aby wykryć uszkodzenia i zagrożenia mostów na wczesnym etapie, konieczne jest niezawodny monitoring w zewnętrznych, trudnych warunkach środowiskowych.

monitorowanie mostów LVDT

Czujnik przemieszczenia LVDT o solidnej konstrukcji firmy Inelta wykrywa zmiany w statyce mostu na wczesnym etapie, niezawodnie informując o najmniejszych przemieszczeniach w krytycznych punktach obciążenia. Specjalne opracowane czujniki LVDT firmy Inelta do monitorowania statycznego charakteryzują się niespotykaną, kompaktową konstrukcją i stosunkiem długości do styku wynoszącym 1:1,5.

Zalety prezentowanego rozwiązania:

  • wolne od zużycia i konserwacji dzięki bezkontaktowemu pomiarowi
  • wysoka odporność na warunki atmosferyczne: optymalna do wymagających środowisk zewnętrznych dzięki spawanej obudowie, mieszkom i wysokiemu stopniowi ochrony IP67
  • zoptymalizowany stosunek długości do styku wynoszący 1:1,5 dla kompaktowej konstrukcji
  • solidna konstrukcja i nieskończona rozdzielczość do długotrwałego monitorowania obiektów
LVDT-ISAG-300-K

Od ponad 20 lat firma Inelta Sensorsysteme opracowuje, produkuje i dostarcza dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów czujniki do zastosowań przemysłowych. W ofercie tego niemieckiego producenta znajdują się czujniki do pomiaru siły, przemieszczenia i nachylenia a także różnego rodzaju kondycjonery sygnału. Jeśli szukasz rozwiązania skrojonego na miarę Twoich potrzeb, skorzystaj z tego interdyscyplinarnego know-how i wieloletniego doświadczenia w technologii czujników.