Przejdź do filtru

Ultradźwiękowe czujniki odległości do aplikacji higienicznych

Firma PIL oferuje ultradźwiękowe czujniki odległości serii P53, które stosowane są w aplikacjach higienicznych (czujniki w wykonaniu higienicznym). Dzięki uzyskanemu certyfikatowi EHEDG idealnie odnajdują się w ograniczonych przestrzeniach montażowych w jeszcze bardziej kompaktowej wersji D18. Długość czujnika łącznie z dławikiem kablowym (który jest również zgodny z EHEDG), wynosi zaledwie 60 mm. Czujniki serii P53-80-D18 zostały zaprojektowane z wiązką o kącie 8° dla zakresu detekcji 100…800 mm, osiągając rozdzielczość 0,3 mm przy niskim błędzie liniowości <0,5%. Maksymalny zasięg pomiaru dla wybranych czujników serii P53 wynosi nawet 1200 mm. Mierzone wartości dostarczane są w postaci standardowych sygnałów analogowych 4..20 mA lub 0..10 V.

Czujniki P53, ze względu na swe solidne wykonanie (stal nierdzewna), zapewniają optymalną higienę w zastosowaniach, w których wymagane są częste procesy czyszczenia – np. w przemyśle spożywczym i napojów, technologii medycznej i farmaceutycznej, przemyśle chemicznym lub w urządzeniach napełniających i pakujących – to wszystko dzięki konstrukcji pozbawionej szczelin na całej powierzchni czujnika. Czujniki ultradźwiękowe nadają się zarówno do pomiaru poziomu, pomiaru odległości lub monitorowania obecności, jak i do wykrywania i liczenia poruszających się obiektów. 

Dzięki stopniowi ochrony IP69K prezentowane czujniki ultradźwiękowe są całkowicie niewrażliwe na wilgoć, kurz i parę. Można je łatwo wyczyścić myjką wysokociśnieniową i parową. Ich odporność na agresywne chemiczne środki czyszczące potwierdzona jest certyfikatem Ecolab. W dopuszczalnym zakresie temperatur od -20 do 70°C zintegrowana kompensacja temperatury zapewnia wysoką precyzję pomiarów. Ponadto ultradźwiękowe czujniki odległości serii P53 posiadają ochronę przed zwarciem oraz ochronę przed odwrotną polaryzacją. Napięcie zasilania wynosi 12..30 V. Firma PIL dostarcza czujniki ultradźwiękowe standardowo z dwumetrowym kablem, lecz na zamówienie możliwe są również wykonania z inną długością przewodów.

czujniki ultradźwiękowe higieniczne

Jeśli szukasz czujników do pomiaru odległości lub detekcji obiektów w środowisku narażonym na agresywne środki chemiczne, czujniki ultradźwiękowe PIL z pewnością stanowią ciekawą propozycję. Wieloletnie doświadczenie tego niemieckiego producenta pozwoli na dostarczenie rozwiązań zarówno standardowych, jak i tych skrojonych na miarę Twoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!