Przejdź do filtru

Bezdotykowy pomiar grubości folii

Zwykle podczas pomiaru grubości folii odnosimy się do odległości między powierzchnią podłoża a powierzchnią folii. W rzeczywistości powierzchnia folii jest nierówna i nieciągła. Występują na niej przerwania, mikropęknięcia, włókna i zanieczyszczenia. Dlatego grubość folii można podzielić na trzy kategorie: grubość w odniesieniu do kształtu, grubość w odniesieniu do masy i grubość fizyczna.

Ważnym parametrem jest grubość folii produkowanych przemysłowo. Wraz z postępem nauki i technologii oraz zastosowaniem precyzyjnych instrumentów istnieje wiele metod pomiaru grubości folii, które można podzielić na dwie kategorie: pomiar bezpośredni i pomiar pośredni.

Za pomocą spektralnego czujnika konfokalnego, grubość cienkiej warstwy mierzy się bezkontaktowo, metodą optyczną. W procesie detekcji, białe światło może przenikać bezpośrednio przez folię, a za grubość folii przyjmuje się różnicę pomiędzy dolną a górną warstwą materiału. Poniższy screen z oprogramowania czujnika konfokalnego prezentuje dwa piki – moment przenikania wiązki w głąb materiału oraz moment wyjścia wiązki z materiału.

Jeśli posiadasz podobną aplikację i chciałbyś dowiedzieć się więcej temacie bezkontaktowego pomiaru grubości folii zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji, przeprowadzimy testy i doradzimy w doborze odpowiedniego sprzętu!