Przejdź do filtru

6-osiowe czujniki siły od Hypersen: wsparcie dla inteligentnej produkcji przemysłowej

Wraz z nadejściem ery inteligentnej produkcji przemysłowej, technologia czujników staje się coraz ważniejsza, a nawet niezbędna. Jako precyzyjne narzędzie pomiarowe, 6-osiowy czujnik siły zapewnia ważne wsparcie w dostarczaniu danych poprzez pomiar siły i momentu obrotowego obiektów w przestrzeni trójwymiarowej. Obecnie w wielu dziedzinach wykorzystuje się sześcioosiowe czujniki siły. Jakie są ich wyjątkowe zalety? Jak sprawdzają się w różnych dziedzinach? Poniżej znajdziesz odpowiedź na każde pytanie jeden po drugim.

Czujniki serii HPS-FT firmy Hypersen Technologies to cyfrowe, 6-osiowe czujniki siły o wysokiej wydajności, objęte wieloma autorskimi patentami. Produkty mogą dokładnie mierzyć siłę i moment obrotowy w trzech osiach współrzędnych przestrzeni robota: X, Y i Z. Dodatkowo oferują kilka unikalnych zalet.

Pod względem funkcjonalnym 6-osiowe czujniki siły serii HPS-FT charakteryzują się bardzo dużą częstotliwością pomiaru, histerezą wynoszącą zaledwie 0,1% (pełnego zakresu), częstotliwością wyjściową 2000 Hz, 24-bitowym szybkim próbkowaniem ADC i obsługą interfejsów takich jak Ethernet / EtherCAT / RS-485 / wyjście analogowe. Po sparowaniu z oprogramowaniem HPS, możliwy jest odczyt i wyświetlanie danych z czujnika w czasie rzeczywistym, co ułatwia użytkownikowi debugowanie i analizę. Dodatkowo produkt posiada wbudowany wysokowydajny mikroprocesor oraz zaawansowane wbudowane algorytmy przetwarzania, filtrowania danych, aby zapewnić wysoką liniowość wyników pomiarowych i wyjątkowo niski przesłuch międzyosiowy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, 6-osiowe czujniki siły serii HPS-FT posiadają zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe. W normalnych warunkach wytrzymują przeciążenie do 350%, zapewniając maksymalne działanie produktu, stabilność i niezawodność. Producent aby podnieść ich klasę ochrony wykorzystał złącza stosowane w przemyśle lotniczym co sprawia, że w połączeniu z solidną konstrukcją obudowy zapewnia stopień ochrony IP65. Co więcej, wbudowane, precyzyjne algorytmy filtrowania i kompensacji temperatury mogą znacznie zmniejszyć dryf temperaturowy czujnika w wyniku zmian temperatury. Dodatkowo produkt może współpracować z adapterami EtherCAT i Ethernet. Wyjście IO adaptera można podłączyć do wyłącznika awaryjnego lO robota. Po ustawieniu progu alarmowego, gdy siła w określonym kierunku przekroczy ustawiony próg, adapter możne aktywować np. zatrzymanie. Sterowanie zatrzymaniem awaryjnym odbywa się na robocie za pomocą sygnałów IO w ciągu ms, aby zapobiec uszkodzeniu czujników i przedmiotów obrabianych.

Ręczne prowadzenie robota

Polerowanie powierzchni

Montaż z kontrolą siły

Obsługa maszyn

Sterowanie poprzez sprzężenie zwrotne

Unikanie kolizji robotów

Pakowanie i paletyzacja

  

Sześcioosiowe czujniki siły Hypersen wykorzystują swoje wyjątkowe zalety i odgrywają ważną rolę w przemyśle, leczeniu i badaniach naukowych. Na przykład w przemyśle na końcu obrabiarki instaluje się 6-osiowy czujnik momentu obrotowego oraz sondę z rubinową końcówką, aby określić dokładną pozycję mocowania przedmiotu obrabianego. Łącząc wiele położeń styków, można uzyskać informacje o kształcie i rozmiarze przedmiotu obrabianego, co zapewnia skuteczniejsze rozwiązanie w zakresie wykrywania dokładności przedmiotu obrabianego. W medycynie, jeśli robot jest wyposażony w 6-osiowy czujnik siły, można dokładnie kontrolować siłę nacisku na końcu robota, dzięki czemu robot może być kompetentny w takich zadaniach, jak ortopedia odcinka szyjnego kręgosłupa, trakcja i rehabilitacja. Ponadto nadaje się również do powiązanych zastosowań, takich jak nauczanie metodą przeciągania, rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR).

Podsumowując, czujniki serii HPS-FT firmy Hypersen Technologies są cyfrowymi 6-osiowymi czujnikami siły o wysokiej wydajności i posiadają szereg niezależnych autorskich patentów. Można je montować na robotach przemysłowych, robotach współpracujących, robotach egzoszkieletowych i robotach do rehabilitacji medycznej. Dzięki doskonałym właściwościom użytkowym są szeroko stosowane w elastycznym montażu przemysłowym, szlifowaniu sterowanym siłą, automatycznych pomiarach i kontroli, nauczaniu przeciągania, mechanicznych badaniach eksperymentalnych itp. Czujniki te zdecydowanie mogą obniżyć koszty i poprawić wydajność, wzmacniając przy tym inteligentny rozwój.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze właściwego czujnika, masz dodatkowe pytania – zachęcamy do kontaktu z nami!